Trzecie Oko

Trzecie oko – umiejętność materializowania i biernego uczestnictwa we wspomnieniach osób, znajdujących się w pobliżu posiadacza daru, czyli trybuta. Potężniejsi z trybutów potrafią rozpoczynać od wspomnienia osoby obok i przechodzić przez cienie energetyczne pozostawione w wspomnieniach dotrzeć do umysłów osób, których nigdy nie spotkały. Wspomnienia materializowane przez trybutów nie muszą pochodzić z umysłu innej osoby, mogą być one również zapisane w jakimś przedmiocie, miejscu, a nawet słowie. Trzecie oko „lubi” przedmioty naładowane wspomnieniami, takie które dla kogoś były bardzo ważne. Jeśli w pobliżu znajduje się taka rzecz to trzecie oko będzie robiło wszystko by zmaterializować wspomnienia zawarte w niej, a zapanowanie nad nim wymaga sporych umiejętności.

trzecieoko1Aby upewnić się czy dana osoba jest trybutem podaje jej się do wypicia magiczny wywar, jeśli podejrzenia są słuszne na czole anioła pojawia się znak. Składa się on z kilku pierścieni magicznych symboli i dwóch solun (znaki boskiego alfabetu). Świeci się on purpurowym światłem.

Element, który jako pierwszy jest wytworzony przez trzecie oko przeważnie towarzyszy trybutowi jeszcze przez kilka lat.

Endemi – miejsce wytwarzane przez trzecie oko, w które mogą przenieść się trybuci odczytując wspomnienia. Endemi każdego trybuta wygląda inaczej i nie wiadomo od czego zależy wygląd danego endemi. Wspomnienia, które w danej chwili może odczytać trybut są tam materializowane w postaci różnych obiektów np. baniek mydlanych, motyli.