Bogowie

Bogowie to potężne istoty obdarzone niezwykłą mocą magiczną. Nikt dokładnie nie wie kiedy pojawili się we wszechświecie, pośród milionów gwiazd, jednak w swojej pierwotnej postaci byli skupiskami energii pozbawionymi materialnego ciała, początkowo nie panującymi nad swoimi twórczymi oraz destrukcyjnymi mocami. Z czasem energia zaczęła się uspokajać, wykształcił się w niej rozum i świadomości, z czasem nabrała namacalnego ciała, przybierając postać podobną do człowieka. Tak powstali pierwsi, najpotężniejsi bogowie, trzej bracia: Sandgar – pan niebios i południowego wiatru, Abtis – władca umarłych i mroku zachodu oraz Nilos – ojciec wszelkich wód i

Sandgar

Sandgar w swojej materialnej postaci jest wysokim mężczyzną o ciemnobrązowych włosach kończących się kilka centymetrów nad ramionami i srebrnych, mieniących się oczach. Ubrany w jasne szaty przeplatane złotą szarfą, służącą za Sandgarpas. Sandgar jako władca niebios jest szczególnie bliski aniołom. Spędza w ich ojczyźnie wiele czasu i jest przez nie nazywany stwórcą, a w przypadku trójcy nawet ojcem. Z wszystkich bogów to jemu najbliższa jest Anna, którą traktuje jak własną córkę co niejednokrotnie wzbudzało niechęć jego boskiego potomstwa, które czuło się urażone stawianiem anioła na równi z bogami. Dzieci Sandgara w większości nie pojmowały czym tak naprawdę jest Anna. Sandgar zamieszkuje boski wymiar Caelest Portum – składający się wyłączenia z pałcu bogów i otaczających go ogrodów i parków. Za jego symbol uznaje się orał nad pojedynczym obłokiem na jasno  błękitnym tle.

Abtis

Abtis jako bóg śmierci zamieszkuje wymiar umarłych i duchów ciemności Senvive, gdzie pośrodku znjduje się jego pałac górujący nad resztą ziem. Wszystko zdaje się tam znajdować w ogromnej jaskini, nie ma tam słońca, ani innych gwiazd czy księżyca. Światło w królestwie boga mroku pochodzi z skalnego podłoża – podstawy wymiaru. Abtis w porównaniu do Abtisswoich dwóch braci z wyglądu wydaje się być najstarszy. Pokrytą srebrnymi znamionami twarz okalają czarne loki, a świat obserwuje para ciemnogranatowych oczu. Pomimo otoczki grozy jaką nadaje mu bycie panem śmierci, Abtis jest bardzo łagodny w usposobieniu, unika sporów i jest mistrzem doprowadzania zwaśnionych stron do porozumienia. Jest on również najwyższym sędzią decydującym o losie jaki spotka duszę zmarłego, a konsekwencji tego uznaje się go za uosobienie sprawiedliwości. Jego symbolem jest trupio-blady wąż o krwawych oczach na ciemnofioletowym tle z kruczym piórem.

Nilos

Uznany jest za najmłodszego z braci, ponieważ najpóźniej stworzył swoją materialną postać. Mężczyzna jest blondynem o lazurowych oczach. Uznawany jest za opiekunów żeglarzy, podróżników i odkrywców. Nilos kocha zagadki oraz zabawę, to typ lekkoducha. Choć w porównaniu do swoich starszych braci, sprawujących władzę nad niebiosami i śmiercią wydaje się być najniżej postawiony to ludzie najchętniej oddawają muNilos cześć czując z nim szczególną więź. Jest to spowodowane również tym, że z wszystkich bogów Nilos najczęściej stępuje do ludzkich wymiarów i wchodzi z śmiertelnikami w interakcje. Jego domem jest zalany wodą wymiar Aquamentis, w którym znajduje się miasto zamieszkujące przez wodne duchy często mylone przez śmiertelników z zaginionym miastem Atlantydą. Jego symbolem jest miętowy konik morski nad falami na ciemnoniebieskim tle.

Pierwszym dziełem bogów był wymiar dryfujących po niebie wysp – Eden oraz jego mieszkańcy aniołowie.