Felis

Felis Perlison – młodszy brat Feliksa Perlisona, syn Cornela i Felicji.

Wygląd

Tak jak u jego brata, u Felisa występuje mutacja genowa, która sprawia, iż pomimo bycia aniołem ciemności w wyglądzie chłopaka dominują „jasne barwy”. Jest on o kilka 34664672_972451552879758_715305611780161536_ncentymetrów niższy od swojego brata, co według Feliksa dodaje mu uroku. Jego cera jest bardzo jasna co idealnie pasuje do zachowanej w jasnych barwach garderoby anioła. Ma on jasne, blond włosy sięgające mu do łopatek upinane przez Fliksa w różne fryzury każdego ranka, oraz ciepłe, dziecięce, złoto-bursztynowe oczy, których niewinny wyraz potrafi wybronić go niemal z każdych tarapatów.

Charakter

Felis bardzo różni się od swoich rówieśników i reszty edeńskiej społeczności, wszystko przez jego infantylny umysł, który sprawia, że na co dzień, zachowuje się bardzo dziecinnie i wymaga opieki starszego brata czy też wuja. Mimo to w sytuacjach wymagających blondyn wykazuje zadziwiającą dojrzałość, zupełnie nie podobną do jego zwyczajnego zachowania.

Jego dziecinne zachowanie dodaje mu uroku, co dodatkowo podkreśla jego niewinny wygląd, w konsekwencji Felis wzbudza zachwyt wśród płci przeciwnej. Jego starszy brat uważa, że to jak magnetycznie działa blondyn na kobiety jest wynikiem tego, iż wzbudza w nich instynkt macierzyński. Bez względu na to jaki jest powód wzbudzania przez Felisa tak wielkiego zainteresowania u dam ten świetnie odnajduje się w tej sytuacji i potrafi wykorzystywać tworzone wokół siebie pole zainteresowania, czym często przyćmiewa Feliksa. Blondyn lubi przebywać w centrum uwagi dopóki jest ona pozytywna, jednak w momencie gdy w jego kierunku są kierowane negatywne opinie to szybko się podłamuje i przestaje sobie radzić. W takich chwilach Felis zawsze szuka schronienia w objęciach starszego brata.

Potrafi on być dużo bardziej samodzielny niż chciałby się komukolwiek przyznać, jednak za bardzo polubił to jak zajmuje się nim Feliks, więc ukrywa to. Jasnooki nie wyobraża sobie życia bez czucia nad sobą czujnego spojrzenia brata, pilnującego go na każdym kroku i chroniącego przed upadkiem. Co nie oznacza, że Felis żyje w lukrowanym świecie, chłopak doskonale zdaje sobie sprawę ze zła istniejącego na świecie, sam również go doświadczał. Feliks doskonale wie, że wyrządziłby bratu krzywdę zamykając go pod szklanym kloszem, więc od czasu do czasu pozwala swojemu braciszkowi na samodzielne doświadczania pewnych mniej lub bardziej przyjemnych uroków życia.

Młodszy brat jest całkowicie zakochany w swoim starszym bliźniaku i jest on jego największym autorytetem. Nic tak nie buduje pewności siebie Felisa jak pochwała z ust Feliksa, jest on gotowy zrobić wszystko by dostrzec w czarnych oczach brata, choć najmniejszą iskierkę dumy. Mimo wszystko nawet władza jaką daje zapatrzenie Felisa w Feliksa nie jest w stanie wpłynąć na młodszego, gdy ten coś postanowi. Jak twierdzi starszy z bliźniaków: Felis jest uparty po ojcu, co sprawia, że niejednokrotnie przekonanie go do czegoś lub nakłonienie do zmiany zdania graniczy z cudem.

Umiejętności

Jak na mężczyznę z rodu Perlisonów przystało, Felis doskonale radzi sobie na polu walki, jednak nie jest to miejsce, w którym czułby się jak ryba w wodzie. Pomimo wewnętrznej niechęci i błagań brata do tego by nie wstępować na pole bitwy ten zdecydował się to zrobić by móc być przy ukochanym. Choć z początku był jednym z słabszych kadetów, jego upór szybko wyprowadził go na szczyt i stał się jednym z najlepszych szermierzy łączących walkę mieczem z magią.

Felis jest również niezwykle utalentowanym kucharzem. Talent ten zaczął objawiać się już w dzieciństwie bliźniaków, przez co Felis całkowicie wypchnął swojego starszego brata z kuchni, która stała się jego królestwem. W konsekwencji jego brat stał się całkowicie uzależniony od niego w kwestii posiłków sam, będąc w stanie przygotować tylko te najprostsze.

Blondyn wykazuje również niezwykłą zdolność oswajania zwierząt, które lgną do niego i za wszelką ceną próbują skupić na sobie jego uwagę. Dalszy obserwator mógłby przysiąc, że chłopak ten potrafi rozmawiać ze zwierzętami i nakłaniać je do spełniania jego woli. Jednak tak naprawdę Felis sam nie wie skąd ta sympatia jaką darzą go „mniejsi bracia”, co nie zmienia faktu, że z chęcią ją odwzajemnia.

Rodzina

Jak można było domyślić się wcześniej z całej rodziny dla blondyna najważniejszy jest jego starszy brat, który stanowi fundament świata blondyna. Mimo to pozostali członkowie rodziny są dla niego nie mniej istotni i tak jak Feliks mocno doskwierał mu brak zainteresowania ze strony ojca za jego życia. Jednak możliwe, że to ze względu, iż zawsze miał pełne wsparcie i opiekę ze strony Feliksa, a może to przez bycie tym młodszym, nie odczuwał on nigdy tak wielkiej presji jak jego starszy brat.

Obojętność Cornela była dla niego bolesna, jak byłaby dla każdego dziecka, jednak przez tak nikłą obecność mężczyzny w jego życiu, jego opinia stała się dla niego mało wartościowa. O wiele ważniejsze od wzbudzenia dumy ojca, było dla niego bycie dostrzeżonym przez Feliks, co nie było szczególnie trudne.

Mocna więź łączy również jego i Pricharda, który po stracie rodziców pozostał jedynym dorosłym w jego życiu. Emanujący ciepłem, miłością i spokojem stryj zawsze stanowił dla blondynka ostoję. To właśnie do niego udawał się podczas kłótni z Feliksem, lub gdy potrzebował pomocy, a nie chciał prosić o nią brata. Prichard szybko zajął w sercu bratanka miejsce ojca, które przez swoje zachowanie utracił Cornel.