Anioły

Anioły były pierwszymi rozumnymi istotami stworzonymi przez bogów. Są to piękne, magiczne, wiecznie młode istoty mogące przeżyć tysiące lat, odporne na śmiertelne choroby. Dzielą się one na dwie nacje: anioły światła stworzone z blasku supernowej i anioły ciemności, których dusze powstały z mroku wszechświata. Posiadają one parę pięknych skrzydeł, a ich pióra są jednymi z najwytrzymalszych tworów w wszechświecie. Mają również unikalną zdolność kroczenia po chmurach, posiadają potężną magiczną moc. Uskrzydlona rasa zamieszkuje wymiar dryfujących po niebie wysp – Eden.

Pierwszymi aniołami były dwie siostry, które później zostały koronowane na królowe aniołów: Angel of darkness, pani aniołów ciemności oraz młodsza Moonlight shadow, władczyni aniołów światła.

Rada Szesnastu

Następnego dnia po stworzeniu dwóch władczyń bogowie powołali do życia kolejne szesnaście aniołów: osiem aniołów światłą oraz osiem aniołów w ciemności, w każdej nacji po równo czworo kobiet i mężczyzn. Stali się oni wiernymi towarzyszami swoich królowych, ich zaufanymi doradcami. Grono to z czasem nazwano Radą Szesnastu, a każdemu z jej członków przydzielono dziedzinę, nad którą miał sprawować pieczę w Edenia. Tak na przykład radny numer dziesięć Fensil, anioł światła stał się uosobieniem przyrody i natury Edenu i jest on odpowiedzialny za to by w ojczyźnie aniołów zawsze panował urodzaj.

Anioły ciemności

Anioły ciemności to anioły, których dusze zostały stworzone z mroku wszechświata. Stanowią one mniejszość w anielskiej społeczności, choć różnica w liczebności ich i aniołów światła nie jest szczególnie duża. Anioły ciemności charakteryzują się przeważaniem ciemnych kolorów w ich wyglądzie zewnętrznym. Anioły te szczególnie dobrze czują się w mroku, odzyskują w nim o wiele szybciej siły, ich rany lepiej się goją, potrafią one również widzieć w ciemności. Zbyt długie przebywanie na słońcu spowalnia je i daje poczucie wycieńczenia. Zwykle są one również zdolniejsze w naukach ścisłych. Ciemne włosy, oczy, karnacja i czarne skrzydła stanowią zestaw ich cech charakterystycznych. Przynależność do nacji aniołów ciemności w żaden sposób nie wpływa na charakter anioła. Wbrew mitu panującego wśród wielu grup śmiertelników nie są one złe, upadłe, często mylnie są również nazywane przez ludzi demonami.

Anioły Światła

Są to anioły stworzone z światłą supernowej. I przeważają wśród mieszkańców Edenu. W ich wyglądzie dominują jasne kolory: jasne włosy, oczy, cera i para śnieżnobiałych skrzydeł. Kochają one światło słońca, gdy pada ono na ich skórę i pióra napełnia je dziwne, przyjemne uczucie. Anioły światła są nacją artystów, posiadają one zwykle większe zdolności muzyczne i plastyczne, a także mają lepszą rękę do rośli, którym potrafią pomóc rozkwitnąć. Ich niechęć do ciemności sprawia również, że w nocy śpią krócej, nie będąc w stanie nieść tak długiego czasu bez dawki światła.

Po tym jak bogowie schwytali Nibiru i stworzyli trzecią panią aniołów – Annę, Rada Szesnastu posiadła umiejętność tworzenia kolejnych przedstawicieli swojej rasy i robili to tak długo do póki, nie stali się na tyle liczni by sami się rozmnażać.

Wszystkie trzy królowe są nazywane Trójcą.